Introductie
Enkele reacties van deelnemers aan deze cursus:
“Zeer inspirerend. Mijn werk is een stuk leuker geworden.”
“Training waar ik heel blij van ben geworden.”
“De eerste cursus in mijn (toch al lange) carrière waar ik zó enthousiast over ben.”
Introductie
‘Van je fouten leer je het meest …’ is het gezegde. Onderzoek laat echter zien dat je meer leert van je successen. Toch wordt in supervisie en intervisie nog vooral besproken wat er misgaat en hoe dat te herstellen is.
Bij positieve supervisie en intervisie draait het juist om wat er goed gaat en waarop verder gebouwd kan worden. Wat werkt? Hoe lukt dat? Wat zijn de sterke kanten van supervisanten en intervisanten en van jezelf als supervisor? En hoe zijn die kwaliteiten vaker in te zetten? Deze vernieuwende visie, gebaseerd op positieve psychologie en oplossingsgerichte therapie, versterkt de competenties en vaardigheden van supervisanten en intervisanten. En dat is nu precies het doel van supervisie en intervisie.
In deze cursus presenteert Fredrike Bannink haar model gebaseerd op vier pijlers: doelformulering, het vinden van competenties, werken aan vooruitgang en reflectie. Elke pijler wordt onderbouwd met wetenschappelijk onderzoek en geïllustreerd met praktijkvoorbeelden en oefeningen. Er is tevens aandacht voor de samenwerkingsrelatie tussen supervisoren en supervisanten, en tussen intervisanten onderling.
Inhoud
Ben jij supervisor, deelnemer aan, of begeleider van een intervisiegroep en wil jij meer nadruk leggen op successen en competenties? Wil jij leren met én van collega’s? Volg dan deze cursus. Naast de theorie van positieve supervisie en intervisie leer je deze positieve vorm van supervisie en intervisie toe te passen in de praktijk. Ook doe je inspiratie op om deze positieve focus in te zetten in je eigen werk en van je supervisanten.
Werkwijze/ werkvormen
Korte keynote presentaties door de docent, demo’s door de docent, plenair en in subgroepen oefenen met de vier pijlers van positieve supervisie en intervisie.
Het doel
Na de cursus:
– heb je een gedegen overzicht van de actuele stand van zaken van positieve supervisie en intervisie
– heb je geoefend met de vele praktische toepassingen, die je direct in je werk kunt inzetten
– heb je nieuwe inspiratie opgedaan voor hun eigen werk
– ben je in staat het werken met deze positieve focus over te dragen aan je supervisanten en collega’s
Docent
-
Fredrike Bannink
Positieve supervisie en intervisie
Over
Fredrike Bannink is klinisch psycholoog, kinder- en jeugdpsycholoog specialist NIP, opleider en supervisor VGCt en jurist
Ze heeft een praktijk voor therapie, training, coaching en mediation te Amsterdam, en is een internationale keynote speaker, trainer en auteur van meer dan 50 boeken. Daarnaast is ze auteur van o.a. Positieve supervisie en intervisie (2012), Positieve psychologie – De toepassingen (2016), en Positieve CGT. Behandelprotocol in 8 sessie (2019).
Literatuur
- Bannink, F.P. – Positieve supervisie en intervisie.
Over dit boek dien je tijdens de cursus beschikken, en voorafgaand aan de cursus de inleiding en de hoofdstukken 1 t/m 4 te hebben lezen.
Accreditaties
VGCt
|
supervisievaardigheden en/of didaktiek |
20.0 |
FGzPt (KP'ers)
NIP K&J
|
Herregistratie |
17.0 |
|
Overig |
9.0 |
NVO
|
Herregistratie |
17.5 |
|
Overig |
9.0 |